Квіти з бісеру живуть довго

опубліковано 20 лют. 2012 р., 08:04 Максим Цыбульский   [ оновлено 24 лют. 2012 р., 04:25 ]

Об’ємні пелюстки, тичинки, листочки – ці квіти виглядають, мов справжні! Таку красу з маленьких бісеринок виготовляє Людмила Лисаченко з Сум. Готові квіти з бісеру мисткиня оформлює у весільні букети та панно, які можуть прикрасити будь-який інтер’єр.
- Людмило, як ви познайомилися з бісером? Перша зустріч відбулася ще у дитинстві чи у більш дорослому віці?
- Про існування бісеру я знала з дитинства. Але я знала, що бісером вишивають, виготовляють прикраси… Про те, що з бісеру можна зробити об’ємну квітку, я дізналася чотири роки тому. Моїй доньці подарували набір для виготовлення гілочки горобини з бісеру, але вона не проявила інтересу, і набір деякий час лежав у шафі. Одного дня я натрапила на нього та вирішила спробувати зробити. Це заняття дуже захопило мене, я почала цікавитися бісером, купувала книжки з бісероплетіння, шукала відомості в Інтернеті.
«Весільні букети – найулюбленіша справа»
- Якими були ваші перші бісерні вироби?
- Першим виробом була та гілочка горобини, яку я зберігаю. Потім я робила невеличкі браслетки, прикраси для волосся, метеликів. А коли спробувала зробити фіалку, то вже не змогла зупинитися. Плела ромашки, лілеї, троянди, мімози, маки, орхідеї, клематиси, гладіолуси, еустому. Надихалася роботами інших майстринь в Інтернеті. В однієї майстрині з Росії побачила весільні букети, і просто втратила спокій, поки сама не зробила декілька. Виробляти весільні букети – це моя найулюбленіша справа, яка потребує фантазії і натхнення.
- Є майстрині, які люблять робити маленькі бісерні прикраси, і все життя створюють браслети, кулони, кольє… Це – не про вас?
- Прикраси з бісеру мене не захопили. Зовсім нещодавно я почала займатися виготовленням прикрас з намистин та вінтажної фурнітури: сережки, браслети, підвіски… Щодо великих виробів з бісеру… захотілося щось для прикрашання інтер’єру, тому й почала робити більш великі композиції. Не завжди вистачає місця, щоб поставити вазу з квітами – так спало на думку сплести панно з клематисів та польових квітів.
«Закуповую побільше бісеру»
- Скільки пакетиків бісеру ви витрачаєте на одне бісерне панно?
- Все залежить від розміру… Наприклад, для мого панно з польових квітів пішло близько 250 грам бісеру.
- Мабуть, картини з бісеру виходять дуже важкі! Скільки важать, наприклад, ваші червоні клематиси?
- Червоні клематиси важать 300 грам.
- Коли беретеся за велику роботу, завжди вгадуєте, скільки знадобиться матеріалів? Чи буває так, що в кінці не вистачає буквально десять бісеринок?
- Спочатку іноді бувало таке, але тепер я завжди закуповую бісеру побільше, нехай краще залишиться.
Панно з червоними клематисами
Живий букет красивий тільки спочатку
- Букети з бісерних квітів ви почали створювати для себе чи для першого букету був «прецедент»?
- Спочатку робила для себе, а потім почала плести на подарунки родичам, друзям, колегам по роботі.
- Що найважче у створенні бісерного букета? Мабуть, зібрати всі детальки докупи?
- Для мене дуже відповідально вгадати з кольором, формою виробу, щоб композиція вийшла гармонійною. Навіть іноді доводиться питатися думки чоловіка та старшої доньки, як сторонніх глядачів, іноді це буває доречно.
- Як ви скріплюєте між собою усі листочки та квіти у букеті? За допомогою дротиків?
- Примотую нитками, а потім – флористичною стрічкою.
- Я знаю людей, які принципово не купують букети живих квітів, бо через декілька днів їх доведеться викидати на смітник. Як гадаєте, для таких людей бісерні букети – гідний вихід, спосіб прикрасити своє життя?
- Так, я згодна. Спочатку живий букет дуже красивий, а коли починає в’янути та опадають пелюстки – це сумно. Є такі квіти, що квітнуть невеликий проміжок часу, наприклад мімози, проліски. А бісерний букет тішитиме свого господаря багато років.
Таїландський бісер – якісний та недорогий
- Для того, щоб сформувати квітку чи листочок, бісеринки ви нанизуєте на дріт. Це означає, що пелюстки готової квітки можна гнути чи вони міцно зафіксовані?
- Пелюстки та листочки можна гнути, якщо це потрібно.
- Яким бісером ви найбільше любите користуватися? Якого виробництва?
- Китайський бісер дешевий, але не дуже гарної якості. Для того, хто тільки навчається, він найкращий. Чеський бісер дорогий, для моїх виробів його потрібно багато . Мені подобається таїландський, він гарної якості і недорого коштує.
- А які різновиди бісеру використовуєте у своїх роботах? Зазвичай, берете стандартні бісеринки чи плетете також стеклярусом, хамелеоном?
- Стеклярусом я також користуюся, він дуже красиво виблискує. Ще подобаються скляні намистини, від них просто неможливо відірвати погляд. Їх я застосовую у весільних букетах та для виготовлення біжутерії.
- Купуєте матеріали для творчості у Сумах чи замовляєте з-за кордону? Знаю, що так роблять багато майстринь – не довіряють якості бісеру, який продається в Україні…
- Купую в Сумах, а дещо – через Інтернет.
- До речі, який дріт ви використовуєте для плетіння квітів? Він обов’язково має бути мідний і тоненький?
- Для тендітних квітів я використовую сталевий дріт срібного кольору, він майже непомітний у готовому виробі. А якщо квітка велика та важка, я використовую товщий дріт. Мідний дріт я застосовую нечасто, він дуже м’який.
- Як ставитеся до різноманітних «домішок» у бісерних роботах? Наприклад, деякі майстрині додають до бісерних прикрас коштовне каміння, хутро, пір’я… Такі матеріали вдало поєднуються з бісером?
- Якщо це красиво виглядає, то чому б і ні?
- Ви користуєтеся готовими схемами створення бісерних квітів чи вигадуєте свої?
- Іноді використовую готові схеми, а іноді вигадую сама.
Виріб з якісного дроту не втрачає форму
- З часом такий виріб може трошки втратити форму? Все-таки, якщо нікуди не сховати бісерні квіти, то вони припадуть пилом і стануть менш яскраві…
- Пил треба періодично видаляти великим пензликом. Якщо виріб зроблено з гарного дроту, то форму він не змінює.
- Як обладнане ваше робоче місце, щоб бісеринки не губилися, а очі не втомлювалися від дрібної роботи?
- Мій чоловік з повагою ставиться до мого захоплення. Він змайстрував мені невеличкий столик для роботи, подарував декілька коробочок для зберігання бісеру.
- Які квіти – ваші улюблені і які би ви хотіли відтворити у своїй творчості?
- Мої улюблені квіти – лілеї та мімози. Хочу зробити ще декілька весільних букетів у різних кольорових рішеннях, наприклад, із чайними трояндами та бузковими орхідеями. Взагалі, зробити хочеться ще багато чого! Хочу дарувати свої роботи друзям, адже приємно бачити їхнє задоволення від такого подарунку.

Матерiaл з сайту http://made-in-ukraine.info

Comments